Slunečnice černá (slunečnicová semena)

Slunečnice, respektive slunečnicová semínka jsou výtečným přírodním zdravím nejenom pro vaše koně. Řadíme je mezi přínosné suroviny krmných směsí zejména proto, že jsou výborným zdrojem pohotové energie, kvalitních nenasycených tuků, obsahují vlákninu a řadu důležitých minerálů a vitaminů. Mezi nimi jsou například zinek, železo, měď, draslík, vitamin E, vitamin B6 a kyselina listová.

Právě vitamin B6 pomáhá metabolismu cukrů. Slunečnicová semínka se v krmných směsích pro koně zkrmují celá, přimíchaná do müsli. Má to samozřejmě svůj důvod. Zkrmování celých semen slunečnice je ve výživě koní vhodnější a zdravější než zkrmování slunečnicového oleje. I z důvodu větší koncentrace zmíněných blahodárných látek. Semena oproti oleji navíc nejsou náchylná ke žluknutí.

V našich krmivech KRM je samozřejmě najdete také, taková surovina tam nemůže chybět. Slunečnicová semena vedle přírodního zdroje minerálů a vitaminů mají blahodárný vliv i na kvalitu srsti a kůže.

Doporučené dávkování: 30 – 300 g na kus / den

Vždy si zkontrolujte složení krmiva, abyste věděli, jakou dávku slunečnice v něm již máte zahrnutou. O přidání slunečnice jako doplňku stravy se poraďte s výživovým poradcem. Na správné dávkování podávané slunečnice má vliv více faktorů včetně zátěže koně, jeho stáří apod.

Slunečnice

Zpět do obchodu